Metoda improvizace
Aplikovaná improvizace

Aplikovaná improvizace staví na principech, nástrojích, metodách, kompetencích a postojích vytvořených v kontextu divadelní, hudební či taneční improvizace. Využívá je ale pro nedivadelní účely.

Lektoři a trenéři aplikované improvizace vedou workshopy pro firmy i veřejnost a využívají tyto principy a nástroje v nejrůznějších aktivitách, hrách a cvičeních. Pracují s jednotlivci, dvojicemi i skupinami.

Účastníci workshopů aplikované improvizace jsou pak schopni tyto principy a nástroje používat v praxi, ve svých každodenních životech. Trénink aplikované improvizace pozitivně ovlivňuje osobnostní rozvoj, rozvoj týmů, kreativitu, inovaci a osobní spokojenost.
 

Základní principy: spolupráce, důvěra, tvořivost, radost

Aplikovaná improvizace dokládá, že týmová tvořivost vzniká za společného přispění všech jednotlivců ve skupině. V atmosféře pozitivních nabídek roste v každém z účastníků chuť se přidat, přispět svou troškou do mlýna. Strach, nedůvěra a úzkost jsou nahrazeny soustředěním, tvořivostí a smyslem pro spolupráci. Tento přístup umožňuje jednotlivcům, skupinám a organizacím realizovat svůj tvůrčí potenciál a zvyšovat vlastní sebedůvěru.

Mnohé aktivity, cvičení a hry, které aplikovaná improvizace využívá, jsou připraveny tak, aby podporovaly schopnost jít do rizika, podporovaly hravost a učily být přítomný tomu, co se děje tady a teď. Být v režimu reakce na to, co se děje.

 

Účastníci improvizačních kurzů si zvědomují svůj tvůrčí potenciál, objevují kreativní schopnosti řešit provozní firemní problémy či nástrahy každodenního života s energií i nadhledem, což ovlivňuje nejen jejich výkon a osobní vyrovnanost, ale i prostředí pracovního týmu, rodiny či celé společnosti.

Na této metodě je přitažlivé mimo jiné i to, že účastníci rozvíjejí či nabourávají své stávající způsoby uvažování v uvolněné atmosféře a v radosti. Skrze improvizační cvičení a hry dochází k uvědomění mnohem jednodušeji než ve vážné atmosféře plné tíhy a zodpovědnosti, která ve firmách často panuje při práci na tématech, jako je zacházení s chybou, týmová spolupráce či přímá komunikace.
 

IMPRO
pro firmy

Rozvíjet se moderní metodou v uvolněné atmosféře. Učit se dosahovat výkonu
v radosti.

více ...

IMPRO
pro školy

Učit se skrz radost ze hry, společnou tvorbu a spontaneitu učitelů i studentů.

více ...

IMPRO
pro kouče

Napojit se, být tady a teď, jít ven ze své hlavy a nepředpokládat. Koučovací kompetence naživo.

více ...

IMPRO
pro pro rodiny s dětmi

Zažít společně prosmátý víkend ve světě, kde je všechno možné.

více ...